Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan. Malatya, her ne kadar Malatya Kayısısı ile göz önünde olsa da birçok tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapmakta. Bu yüzden Malatya kültür turizmi açısından gezilmesi gereken önemli bir yerdir. Malatya kiralık araç ile Doğunun incisi hatta halk arasında doğunun Parisi olarakta geçen şehri doyasıya gezin, Malatya’da mutlaka görülmesi gereken yerler, kent merkezinden başlıyor.

Malatya şehir merkezindeki seyahat deneyiminize Kernek’te yer alan Malatya arkeoloji Müzesinden başlatabilir, Yusuf Ziya Paşa Cami, Yeni Cami ve Taşhoron Kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Şehir merkezinde, şarkı ve türkülere konu olan Kernek ve Kanal boyu, Şire pazarı ve çevresindeki çarşılar kentin kültür yapısını ve halkın günlük yaşamını gözlemlemek için eşsiz adresler.

Malatya Kiralık Oto

Bir sonraki gün, Malatya’nın sektöründe önde gelen firması. Dizayn Rent A Car’dan Malatya kiralık araç ile ulaşabileceğiniz. Eski Malatya diye bilinen ve birçok kültürel mirası içinde bulunduran Battalgazi’yi ziyaret edebilirsiniz. MÖ. 5000 binlerden 11. yüzyıla kadar yerleşimin sürdüğü Malatya’nın ilk yerleşim yeri olan. Arslantepe Höyüğü, kent merkezinden 7 km mesafede, Fırat nehriinin batı kıyısında yer alıyor. Yakın Doğu’da ilk devletlerin oluşum sürecindeki en önemli yerleşim yerlerinden biri olan. Arslantepe’nin ardından tarih kokan Battalgazi’de görmeniz gereken adresler ise, Ulu Cami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı ve yeni düzenlemeleri biten şirin Sanat Sokağıdır.
Darende’de gezilip görülecek çok sayıda yer bulunuyor. Günpınar Şelalesi, Aslantaşlar, Somuncu Baba ve Zengibar Kalesi ilk akla gelenler. Günpınar Köyünde bulunan, 41 metre yükseklikten dökülen suları ile Günpınar Şelalesi, 1,6 km’yi bulan yürüyüş patikaları ve doğal güzellikleriyle bölgeye gelenlere sürekli hatıralarında kalacak eşsiz manzaralar sunuyor.

Malatya HavaalanıAraç Kiralama

Diğer yandan baharda pazara gelen nefis kirazıyla şenlenen, koruma altına alınmış cumbalı evleri ve onların arasından geçen Derme Suyu ile Gündüzbey, oldukça güzel adresler. Bu tarihi güzellikleri keşfetmek için. Malatya Kiralık Oto firması Dizayn Rent A Car’da çok çeşitli yüksek modelli araçları uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Bölge’de Malatya Kiralık Araç konusunda güvenilir tek ve doğru adrestir.

Malatya Havalimanı Vip Transfer

Otel Transferi, Havalimanı Transferi, Vip Karşılama, Seminer & Toplantı, Spor Aktiviteleri, Özel Hizmetler, 7/24 en iyi hizmet kalitesi ile yanınızdayız.

Sizin için En İyisi O Dizayn Rent A Car