1. SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ SINIRLAMALARI:

Araç Kiralamak için 22 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 22 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süresi koşuluna uyularak orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralana bilmektedir.

Genç Sürücü Ücreti uygulamasını kullanabilmek için aşağıda ve tabloda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.
 • Ekonomik ( A,B,N,F ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 22 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 19-22 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek ekonomik gruptan araç kiralayabilmektedir.
 • Orta (D,G,H,O,M ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 22-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek orta grubundan araç kiralayabilirler.
 • Üst ( J,C,E,K,L,P,I) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 22-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek üst gruptan araç kiralayabilirler

2. KİRALAMA SÜRESİ:

Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR:

Kilometre kullanım hakkı en üst limit 30 gün olmak şartı ile 3300 km ile sınırlıdır. Km aşım ücreti grup bazında değişkenlik göstermekte olup detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden ve ya ofislerimizden alabilirsiniz. Akaryakıt, Ferdi Kaza Güvencesi, Mini Hasar Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek -Yön Ücreti, Ofis müsaitlik durumuna göre Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti (0-26 km arası), Bebek Koltuğu, Navigasyon, Ek Sürücü ile Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi adil yakıt politikası (hangi seviyede aldıysan o seviyede iade et) yakıt ile yapılır. Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir. Aylık kiralamalarda kilometre kullanım hakkı 3000 km ile sınırlıdır. Kilometre aşım ücreti grup bazında değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden ve ya ofislerimizden alabilirsiniz.

3. TEK YÖN ÜCRETLERİ :

Aracın bir şehirden teslim alınıp başka bir şehre iadesi durumunda Malatya Oto tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup rezervasyon aşamasında görülebilir. Detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi’mizi arayarak alabilirsiniz.

4. EK SÜRÜCÜ HİZMETİ :

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi ve/ veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ek ücretli olarak , Kira Sözleşmesi’ne eklenmesi ile mümkündür. Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve ve ya kullanıcılar tarafından her hangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz.( Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamalarında bulunan koşullarla aynıdır.)

5. ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA HİZMETİ:

6. ARAÇ İADE SÜRESİ:

Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira fiyatı tahsil edilir

Ek saat hizmeti alınması durumunda, 1-3 saat paketi 1 günlük kira bedelinin %30‘ı, 3-5 saat paketi 1 günlük kira bedelinin %50’si olacak şekilde fiyatlandırılacaktır

7. ÖDEME KOŞULLARI :

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile tahsil edilir. M,D,J,E,P,L ve K araç gruplarında farklı bankalara ait çift kredi kartı ibraz edilmesi gereklidir. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır kanun ve uygulamalara göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda Malatya oto kiralama Kiralama Koşulları geçerlidir.
Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 7-21 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır

8. ONLİNE TELEFON VE ÖN ÖDEMELİ (HEMEN ÖDE) REZERVASYON VE KİRALAMA :

Online Ön Ödeme/Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğinizi belirtir. Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.
3D güvenlik gereği internetten ödeme esnasında kart sahibi ve rezervasyon sahibinin aynı kişi olması zorunlu olmayıp, kiralama esnasında rezervasyon sahibinin mutlaka kendisine ait bir kredi kartı ibraz edebiliyor ve depozito işleminin gerçekleşiyor olması gereklidir.

Dizayn Rent a Car, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir. Dizayn Rent a Car ofislerinden yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların karşılığı Ön Ödemeli Rezervasyon Formları üzerinde yazan tutarlarla sınırlıdır.
Rezervasyon formları kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterilerimizin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön, trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) vb. harcama bedellerini içermez. Bu bedeller için müşterilerimizin kiralama esnasında şahsi kredi kartı ibraz etmesi gerekmektedir.
Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının ait olduğu bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller Come Rent ‘in sorumluluğunda değildir.

Dizayn Rent a Car, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı sunamazsa, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir.
Ön Ödemeli Rezervasyon tutarı araç kira bedeli ve rezervasyon esnasında almış olduğunuz ek hizmetleri içerir. Kiralama başlangıcında ofisten alacağınız ek hizmetler ve olası ekstralar (HGS, yakıt, trafik cezası, tek yön, kira anlaşmasında yazılı kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar vb) için şahsi kredi kartı ibraz edilmesi gerekmektedir.

Rezervasyonlar için kiralama iptal iade koşulları aşağıda sıralanmıştır.
 • Rezervasyonlarda kiralama gününe 72 saatten az kalmış ise, kiralama saati, araç bilgileri, kiralama ofisi güncellenemez, değişiklik yapılamaz.
 • Yapılan rezervasyondaki araç kiralama bedeli ve seçtiğiniz ek ürün ve güvence paketlerine ait toplam tutar rezervasyon aşamasında veya sonrasında  kredi kartınızdan tahsil edilecektir.
 • Yapılan rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • Rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen sürenin üzerine çıkması durumunda oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günleri liste fiyatları üzerinden %10 indirim uygulanarak tahsil edilir.
 • Rezervasyonlarda, aracın rezerve edildiği iade bitiş tarihinden erken iade edilmesi durumunda müşterilerimizin kullanılmayan günlerinin iadesi yapılmamaktadır
 • Rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 72 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Dizayn Rent a Car tarafından iade edilecektir. Rezervasyondaki kiralama başlangıç saatine 24 saatten daha az süre kalmış ise aracın kiralama bedelinin tamamı tahsil edilir. Müşteri kiraya verenin uğrayacağı bu zararı ödemeyi peşinen kabul eder. Bu ödeme müşterinin ibraz ettiği kredi kartından mail order veya fiziki olarak çekilir.
 • Rezervasyon kiralama başlangıç saatine 24 saatten fazla 72 saatten daha az bir süre kalmış ise aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.
  •  1-3 günlük rezervasyonlarda % 35 kesinti uygulanır.
  •  4-7 günlük rezervasyonlarda % 30 kesinti uygulanır.
  •  8 gün ve üzeri rezervasyonlarda % 25 kesinti uygulanır.
 • Rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • Rezervasyonların iade süreci bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 7 ila 21 iş günü arasında değişmektedir.
 • Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilmeyecek olup, yukarıdaki iade şartları geçerlidir.
 • Depozito için ödeme şekli sadece şahsi kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
 • Kiralama türü ve araç grubuna göre değişen depozito tutarının şahsa ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
 • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit uygunluğunun olması gerekmektedir.
 • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını Come Rent ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankalara ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ehliyetlerin üzerindeki yazıların okunaklı ve ehliyetin yıpranmamış olması gerekmektedir.
 • Ehliyette T.C. Kimlik numarası yazmaması halinde T.C. Kimlik ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etmeleri gerekmektedir.

9. TRAFİK CEZALARI:

10. HAVA ALANI HİZMET ÜCRETİ:

11. EK ÜRÜN VE HİZMETLER

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir. Ücret ve detayları hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

 • Çocuk Koltuğu ve Yükseltici
 • Navigasyon
 • Adrese Teslim ve İade
 • Genç Sürücü Hizmeti
 • Ek Sürücü Hizmeti

12. ÖNEMLİ NOTLAR:

Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ve en yakın polis veya jandarma birimlerine başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0850 650 08 44 numaralı Tam Destek Hattına bilgi verilmesi zorunludur. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 7/24 hizmet veren 0850 650 08 44 numaralı Tam Destek Hattına bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 0850 650 08 44 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.
– Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olunuz.
– Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi ve ya Rezervasyon merkezimizi arayınız.
– Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 0850 650 08 44 numaralı Tam Destek Hattı aranmalıdır.
– Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen Tam Destek Hattımızı arayınız.

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0